Hlavní strana > Nápověda

Nápověda

Pro všechny, kteří si neví s něčím rady (nebo jim není moc jasný smysl tohoto webu) je zde malá nápověda formou krátkých otázek a odpovědí:
Obecné otázky a odpovědi

1) K čemu je to všechno dobré?

 • Hlavní myšlenkou webu je možnost snadného nalezení a seznámení se s lidmi narozenými buď přímo ve stejný den, měsíc a rok (nejlépe také čas), nebo alespoň ve stejných znameních.
 • Kdo na horoskopy moc nevěří, může mít díky webu alespoň přehled o narozeninách svých přátel.

2) Jak zde můžu přidat své datum narození?

Jednoduše. Registrací.

3) Kolik mě to bude stát?

Nic, je to zdarma. Čím více lidí zde bude registrovaných se svým datem narození, tím snadnější zde bude najít někoho narozeného ve stejný den a web bude plnit svůj účel a mít svůj smysl.

4) Musím se registrovat?

Není třeba. Ke všem rozborům a datům narození má přístup každý. Registrace je nutná pouze když budete chtít napsat vzkaz někomu, kdo na sebe neuvádí žádný veřejný kontakt.

5) Můžu registrovat i někoho jiného než sebe?

Ano, ale pouze pokud se jedná o člena rodiny , který registraci schválil a nevadí mu; nebo se jedná o vlastní dítě a chcete se seznámit s rodiči stejně narozeného dítěte a vyměnit si třeba zkušenosti o výchově.

Pro tuhle registraci je udělána přímo možnost "Členové mojí rodiny", kterou máte na svém profilu po přihlášení.

Jinak ale neregistrujte žádné své kamarády, partnery, manžely, ani nikoho jiného. Raději jim pošlete odkaz a nechte je, ať se registrují sami, pokud budou mít zájem.

6) Můžu web nějak podpořit?

Jednoduše. Opět registrací :)

Čím více lidí zde bude mít své datum narození, tím více bude všech možných kombinací znamení, diskuzí, názorů a tím větší šance bude, že si zde každý najde to své.

7) Nechci zde již zobrazovat svůj profil/datum narození

 • Svůj profil/datum narození lze na tomto webu před ostatníma kdykoliv dočasně schovat a přitom zůstane uchovaný v databázi.
 • Profil lze samozřejmě taky kdykoliv nenávratně smazat.

Techničtější otázky a odpovědi

1) Jak a podle čeho můžu lidi vyhledávat?

 • V levém menu lze navolit přímo konkrétní den, měsíc a rok narození. Pokud se vybere např. pouze den, zobrazí se lidé narození jen ve vybraný den a na měsíci a roku nezáleží.
 • U každého rozboru znamení je odkaz s možností zobrazit lidi narozené v tomto znamení.
 • Vyhledávat se dá i podle přezdívky "Hledat přezdívku".
 • Registrovaní mají na svém profilu přímo tabulku s počtem a odkazem na shodně narozené lidi.

2) Které údaje o mně uvidí ostatní?

 • To si může zvolit každý sám. Povinnými údaji jsou pouze přezdívka + den, měsíc a rok narození. Kdo chce o sobě zobrazit více, může si v profilu nastavit svou fotku, místo narození, telefon, e-mail, ICQ a další kontakty a vše lze kdykoliv zase změnit nebo schovat.

3) Jak můžu někoho kontaktovat?

 • Využít lze kontakty, které osoba na sebe uvedla.
 • Pokud na sebe žádný kontakt neuvádí, lze jí napsat vzkaz, který si přečte po přihlášení na svůj profil. Psát tyhle vzkazy můžou jen registrovaní.

4) Jak můžu nahrát svou fotku?

Stačí mít fotku v .jpg formátu a v nastavení svého profilu vybrat "Nahrát svou fotku". Automaticky bude zmenšena na šířku 200px.

5) Uvedené popisy a rozbory na mě vůbec nesedí!

 • Nepředpokládá se, že by měly sedět všechny charakteristiky a některé si můžou vůči sobě klidně dost protiřečit.
 • U každého rozboru ale lze nastavit jak sedí (sedí, nesedí, něco sedí) a dopsat vlastní komentář, který se objeví po najetí myši. Zakliknutím sedí/nesedí dáš ale ostatním stejně narozeným vědět více o své povaze a taky pomůžeš upřesnit statistiky pro jednotlivé kombinace znamení.

6) Jak poznám, že se registroval někdo narozený jako já?

 • Pravidelnými návštěvami webu :)
 • Je tu ale i snadnější možnost. V nastavení profilu je odkaz "Upozornění na e-mail", kde se dá nastavit zasílání upozornění na vlastní e-mail, pokud se registruje někdo shodně narozený (lze vybrat - stačí stejný den, stejný den + měsíc, musí být stejný den + měsíc + rok).

7) Jak si můžu nastavit zasílání upozornění na narozeniny mých přátel?

 • V nastavení profilu je odkaz "Upozornění na e-mail", kde je jednou z možností upozornění na narozeniny mých přátel. Lze si nastavit, kolik dní před narozeninami má přijít upozornění (1 den až 2 týdny předem).


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »